Mondiaal Centrum BredaBreda krijgt nu – na een gedoogperiode van ruim 3 jaar – onder strikte voorwaarden een officiële BedBadBrood-opvang voor maximaal 20 vluchtelingen zonder verblijfsvergunning.

In het bestuursakkoord Lef en Liefde (2018) heeft het stadsbestuur, mede op aandringen van de gemeenteraad, €100.000 vrijgemaakt voor de opvang van deze groep (ongedocumenteerde) vluchtelingen, die anders tussen de wal en het schip dreigden te geraken.
nieuwe keuken voorziening
Een speciale toetsingscommissie, bestaande uit Vluchtelingenwerk Breda, Stichting Maatschappelijke Opvang (SMO), Vreemdelingenpolitie, Dienst Terugkeer & Vertrek (DT&V) en de Gemeente Breda zal de intakeprocedure gaan verzorgen. Beoordelingscriteria zijn: het ontbreken van andere passende opvangmogelijkheid, regiobinding en géén criminele achtergrond.
meewerken aan nieuw perpectief
Tijdens het verblijf in het Mondiaal Centrum werkt de vluchteling met steun en begeleiding van de vele vrijwilligers aan een nieuw toekomstperspectief: een hernieuwde asielaanvraag op basis van nieuwe gegevens, door-migratie of terugkeer naar het land van herkomst.

Zie ook: BN de Stem